Książki

Disney uczy, czyli nauka z bohaterami z bajek

Disney uczy to seria wydawnicza wydawnictwa Ameet, która wykorzystując popularnych bohaterów dziecięcych bajek, zachęca dzieci do nauki. Janek od pewnego czasu wykazuje chęć do nauki czytania i pisania. Na razie nie chcę go zmuszać do przesiadywania nad książkami, a przekazywać mu wiedzę poprzez zabawę. Dziś chciałam pokazać Wam książki z serii Disney uczy związane z nauką pisania literek i cyferek

disney uczy

Disney Uczy to program edukacyjny w postaci serii książek, który został opracowany przy udziale ekspertów metodyki nauczania, dlatego stanowi doskonałe uzupełnienie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
Istotą programu jest połączenie nauki z zabawą, która jest podstawową aktywnością dzieci w tym wieku. Dodatkowy cel serii to przygotowanie dziecka do wyzwań związanych z wczesną edukacją. Zadania i ćwiczenia są skonstruowane w taki sposób, żeby zapewnić dziecku możliwość stopniowego rozwijania najważniejszych umiejętności, m.in.: sprawności manualnej, spostrzegawczości, logicznego myślenia, koordynacji wzrokowo-ruchowej i kreatywności. Dodatkowo podczas rozwiązywania różnorodnych ćwiczeń i zadań dzieci poznają litery i cyfry, przygotowują się do nauki pisania i liczenia oraz wzbogacają słownictwo.

disney uczy

Disney Uczy. Ćwiczenia z naklejkami. Litery/Disney uczy. Cyfry

disney uczy

To książki dedykowane 5latkom. Przyznaję, to nasze ulubione książki. Janek chętnie po nie sięga i chętnie rozwiązuje. Książki podzielone są na dwie części: część praktyczną i część zabawową.

disney uczy

Pierwsza część to nic innego jak nauka pisania literek lub cyferek. Zanim dziecko zacznie pisać po śladzie, musi wyćwiczyć rękę podczas rysowania szlaczków. Następnie krok, po kroku jest przygotowywane do pisania konkretnej litery lub cyfry.

disney uczy

Dziecko ma miejsce na pisanie po śladzie, a kiedy już czuje się pewnie może samodzielnie spróbować napisać litery lub cyfry. Dodatkowo mały uczeń poznaje alfabet oraz cyfry, a towarzyszą mu przy tym ulubieni bohaterowie. W przypadku nauki literek towarzyszą dziecko bohaterowie Toy Story, a w przypadku cyferek – postacie z bajki Kraina lodu.Atrakcją są też naklejki, które można wykorzystać w zadaniach.

disney uczy

Disney uczy. Tworzę litery

Idealna książka dla ciekawskich przedszkolaków. Rozwijające zadania, ciekawe polecenia, wprowadzają dzieci w świat alfabetu. Dziecko uczy się rozpoznawać literki, ćwiczy ich pisania.

Dzięki zawartym w książce zadaniom przedszkolaki rozwiną spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia oraz zdolności manualne.  Na końcu książki zamieszczony został dyplom dla dzielnego ucznia, a w nauce towarzyszą bohaterowie z „Toy Story”.

Disney uczy. Ćwiczę cyfry

Psiaki z bajki Bingo i Rolly wprowadzą przedszkolaki w świat cyferek. Nauczą je nie tylko rozpoznawać poszczególne cyfry, ale również liczyć. Ciekawe zadania zachęcą dzieci do zabawy i nauki i sprawią, że matematyka nie będzie nudna. Dzieci nauczą się przeliczać zbiory, a także przygotują się do nauki pisania, ćwicząc pisanie cyfr po śladzie.

To książka, która rozwija spostrzegawczość dziecka i umiejętność logicznego myślenia.

Disney uczy. Tworzę wyrazy

To książka przeznaczona dla sześciolatków, ale i pięciolatek sobie z nią poradzi. Ciekawe zadania, których bohaterami są postacie z bajki Toy Story, wprowadzają dziecko w świat liter i łączenia ich w sylaby. Kolejne zadania sprawiają, że dziecko tworzy wyrazy i tym samym przygotowuje się do ich czytania.

disney uczy

Podczas rozwiązywania zadań z wykorzystaniem naklejek mali uczniowie utrwalą znajomość liter, poznają budowę wyrazów i wzbogacą słownictwo. Koncepcja zadań opiera się na metodzie układania wyrazów za pomocą dołączonych naklejek, dzięki czemu nauka będzie wspaniałą zabawą.

disney uczy

Disney uczy – nasza opinia

Disney uczy to seria, która przypadła nam bardzo do gustu. Już wcześniej mieliśmy do czynienia z serią “Przygoda z czytaniem“, do której często wracamy, zwłaszcza teraz, kiedy Janek tak bardzo chce nauczyć się czytać.

Proste i przejrzyste zadania, do tego przyjemna grafika sprawiają, że dziecko krok po kroku uczy się kolejnych rzeczy. Fakt, że w nauce towarzyszą mu znani i lubiani bohaterowie bajek, jeszcze bardziej mobilizuje je do nauki.

Disney uczy to seria, która zasługuje na dużą uwagę, wśród rodziców, a także pedagogów. Pokazałam książki mojej mamie, która uczy w klasach początkowych i stwierdziła, że tak powinny być przygotowane książki dla pierwszoklasistów. Proste zadania, które krok po kroku przygotowują dziecko do opanowania kolejnego etapu nauki pisania.

Oprócz nauki pisania dzieci dostają do dyspozycji mnóstwo zadań, oczywiście wszystkie powiązane tematycznie z odpowiednimi literkami i cyferkami oraz naklejki, które pomogą im w rozwiązywaniu zadań.

Mnie w tej serii urzekają dwie rzeczy. Po pierwsze stopniowanie trudności na kolejnych etapach przyswajania wiedzy. Po drugie piękna szata graficzna. Grafika jest wykonana w ładny, stylizowany sposób. Oprócz nauki pisania dzieci dostają do dyspozycji mnóstwo zadań, oczywiście wszystkie powiązane tematycznie z odpowiednimi literkami i cyferkami oraz naklejki, które pomogą im w rozwiązywaniu zadań.

Dla mnie seria Disney uczy to wydawniczy strzał w 10! Janek uwielbia pracować przy tej książce. Zadania ciekawe i co najważniejsze dziecko przy nich się nie nudzi.

Podobało się? Podziel się

Disney uczy, czyli nauka z bohaterami z bajek

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 4 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także