Uncategorized

Niech ta Wielkanoc będzie dla Was

Świąt rodzinnych – tego najczęściej po zdrowiu, życzymy sobie składając życzenia świąteczne. No właśnie, każde święta powinny być rodzinnie celebrowane. Wspólnie spędzany czas ma nas do siebie zbliżać. Oto trzy pomysły, które warto wypróbować bez względu na wiek, płeć i zainteresowania różnych członków rodziny, aby ta Wielkanoc była naprawdę rodzinna

Niech ta Wielkanoc będzie dla Was 1

Zaprojektowane przez Freepik

Wyłącz telefon i tablet w święta

Święta to czas, który spędzamy z najbliższymi, to moment gdy możemy usiąść przy wspólnym stole i w tym zgiełku codzienności, wyłączyć się choć na chwilę. Święta to najlepszy moment, aby choć na jeden dzień wyłączyć telefon i przenieść się z wirtualnego świata do rzeczywistości. Smartfony i tablety pozwalają nam dowiedzieć się czegoś o świecie, ale jednocześnie odwracają naszą uwagę od tego co dzieje się najbliżej nas. W świecie, w którym jesteśmy ciągle zabiegani, życie ucieka nam przez palce, tracimy ważne momenty. Dlatego święta to okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, a ponieważ udowodniono, że “sama obecność telefonu utrudnia powstanie bliskości i zaufania oraz zmniejsza empatię i wzajemne zrozumienie”, warto komórkę wyłączyć. Od razu zobaczymy, jak dużo mamy czasu i jak wiele ciekawych rzeczy możemy wspólnie robić.

Aktywne święta dla wszystkich

Nuda, obżarstwo, ociężałość, bóle pleców? Koniec wymówek – w ładną pogodę warto całą rodzinę wyciągnąć z domu i trochę się poruszać. Wyjątkowo opornych na wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne można namówić chociażby na spacer – już półgodzinna przechadzka robi różnicę, poprawiając samopoczucie i łagodząc objawy wielu chorób. Samo spacerowanie może się jednak wielu członkom rodziny wydać nudne, dlatego warto sięgnąć po… rower. Na dwóch kółkach można szybciej i sprawniej odwiedzić wiele interesujących miejsc w okolicy lub uciec od miejskiego zgiełku. Dla dzieci wspólna przejażdżka stanowić będzie prawdziwą frajdę, zapewniającą ujście dla nieposkromionej energii, która zwykle je rozpiera.

Sięgnij po planszówki

Wiecie dlaczego lubię rodzinne spotkania podczas świąt? Ze względu na planszówki 🙂 Stało się to już naszą tradycją rodzinną, że podczas rodzinnych spotkań gramy w różne gry planszowe i wówczas angażuje się cała rodzina 🙂 I bynajmniej nie gramy w oklepanego „Chińczyka”. Na rynku możemy znaleźć imponujący wybór planszówek – począwszy oo gier strategicznych, przez takie, które opierają się na popularnych serialowych i filmowych motywach, grach, których tłem są różne okresy w historii Polski np. czasy PRL-u, po planszówki dla najmłodszych, ale też i tylko dla dorosłych. Najczęściej sięgamy po gry typu omnibus, ale lubimy również różne gry towarzyskie, takie jak Dixit, Taboo, 5 sekund.  Wspólny turniej gier wciąga bliskich w różnym wieku, uatrakcyjnia wspólnie spędzony czas i co najważniejsze – sprawia, że na świąteczne spotkania się czek.

Pamiętajmy, że tylko od nas zależy czy święta skończą się kłopotami trawiennymi, kłótniami o polityce i prowadzeniu domu czy też dobrymi wspomnieniami. Tak czy owak – warto próbować!

Podobało się? Podziel się

Niech ta Wielkanoc będzie dla Was

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także