W codzienności naznaczonej stresem, napięciem i zmaganiem z wieloma obowiązkami, nie tylko zawodowymi, szukamy chwili wytchnienia i możliwości odprężenia. Coraz chętniej stawiamy zatem na różne formy masażu, aby dać ukojenie zmysłom, umysłowi i ciału. Ciekawą propozycją jest masaż lomi lomi, który od jakiegoś czasu zdobywa popularność wśród pacjentów. Na czym polega masaż lomi lomi i kiedy warto się na niego zdecydować? O tym w poniższym artykule.

Masaż lomi lomi – hawajski rytuał
Masaż lomi lomi pochodzi od rytuału znanego z wysp hawajskich. Na świecie zyskał popularność w drugiej połowie XX. wieku, natomiast w Polsce zaczął się pojawiać w ofertach salonów masażu kilka lat temu. Dziś jednak zdecydowanie zwiększa się liczba osób, które chcą spróbować zabiegu gwarantującego głębokie odprężenie.
W masażu tym liczy się bowiem oddziaływanie na całe ciało, od wewnątrz i od zewnątrz. Ogromne znaczenie ma oczywiście dotyk, ale i towarzysząca mu muzyka, odpowiedni sposób oddychania czy nawet temperatura panująca w pomieszczeniu, w którym ów zabieg się odbywa. Salonów masażu oferujących ten typ zabiegu można poszukać poprzez stronę https://gabinetymasazu.pl/.
Jak przebiega masaż lomi lomi?
Głębokie odprężenie, ukojenie, odczuwanie harmonii i relaks dla ciała oraz duszy – to kwintesencja masażu lomi lomi. Podczas jego wykonywania leży się nago, a masowane jest całe ciało z wyjątkiem miejsc intymnych.
Najpierw, w trakcie leżenia na brzuchu, masowane są ramiona, kark i plecy, następnie pośladki i nogi. Kolejno należy położyć się na plecach, dzięki czemu masażysta może masować barki, twarz, klatkę piersiową, brzuch oraz nogi.
Masowanie odbywa się przy zastosowaniu ciepłego oleju, który przy wykorzystaniu indywidualnie dobranych technik jest rozprowadzany po ciele. Masażysta dobiera zarówno techniki, jak i siłę w zależności od potrzeb i reakcji osoby masowanej. To dlatego tak ważne jest obserwowanie, jak zachowuje się osoba poddawana masażowi. Każdy ma bowiem inne potrzeby, reakcje czy próg intensywności, który jest w stanie znieść.
Masaż trwa zwykle od 90 do 120 minut. Przed zabiegiem należy dobrze się nawodnić, natomiast po jego zakończeniu zazwyczaj leży się przez jakiś czas na stole przeznaczonym do masowania, aby uspokoić ciało, dojść do siebie i faktycznie zniwelować wcześniej występujące napięcia.
Dla kogo masaż lomi lomi?
Z masażu lomi lomi może skorzystać praktycznie każdy, kto liczy na głębokie odprężenie. Zanim jednak masażysta podejmie się tego zabiegu, przeprowadza dokładny wywiad, co pozwala na określenie potrzeb, ale i ewentualne umówienie się na inny termin, jeśli występują jakieś przeciwwskazania.
Jeśli potrzebujemy głębokiego odprężenia i relaksu, liczymy na przyjazną atmosferę podczas zabiegu, kojące dźwięki muzyki i wyważony dotyk, który działa na umysł i ciało, masaż lomi lomi spełni nasze oczekiwania. Sprawdźmy, gdzie w naszej okolicy dostępna jest oferta tego zabiegu i spróbujmy tego niemalże hawajskiego rytuału.