CARDBLOCKS to klocki z kartonu. Tak, dobrze czytacie – klocki z kartonu. Do tej pory nie spotkaliśmy się z tego typu klockami, dlatego z chęcią po nie sięgnęliśmy, zaintrygowani tym czy da się coś konkretnego zbudować z kartonu

Klocki CARDBLOCKS – skąd wziął się pomysł?
Twórcą klocków jest inżynier ochrony środowiska, zawodowo zajmujący się projektowaniem nietypowych opakowań oraz przyrządów z kartonu i tektury – Piotr Nawracała.
– Ich główną zaletą jest konstrukcja oparta na, tak to nazwałem, metodzie odwróconej płaszczyzny. Dzięki niej można budować elementy o praktycznie dowolnym kształcie z płaskiego arkusza kartonu lub tektury – mówi twórca klocków Piotr Nawracała.
Poszczególne konstrukcje zostały opracowane w za pomocą specjalistycznego oprogramowania 3D, następnie gotowe modele były wycinane na maszynach CNC i testowane.

Ekologiczne klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS produkowane są w Polsce, z tektury typu kraft. To włókna pierwotne celulozy pochodzące ze specjalnych upraw leśnych z domieszką makulatury. Powstają w zamkniętym cyklu produkcji. Tektura jest lekka, a przy tym niezwykle wytrzymała. Posiada niezbędne certyfikaty ekologiczności, dlatego klocki są w 100% bezpieczne dla dzieci. Można z nich składać bryły wiele razy, a także kolorować je farbami, kredkami czy pisakami.
Klocki CARDBLOCKS – nasza opinia
Po otworzeniu pudełka z klockami, naszym oczom ukazała tektura, z której musieliśmy stworzyć odpowiednie bryły, by zacząć budować. Wydawało mi się, że nie będzie łatwo skonstruować coś z tych klocków. Nic bardziej mylnego! Okazało się, że budowa kolejnych elementów jest bardzo intuicyjna (na kartonie mamy ślady, po których należy go zagiąć), a stworzenie wieży czy zamku to nic trudnego.

Klocki CARDBLOCKS to edna z ciekawszych odmian klocków konstrukcyjnych dla dzieci w różnym wieku. Powalają dziecku odkryć w sobie małego inżyniera. Innowacyjne możliwości łączenia klocków pozwalają tworzyć niezwykłe budowle.

Klocki CARDBLOCKS rozwijają wyobraźnię, zmysł przestrzenny, zdolności konstrukcyjne, umiejętność planowania oraz koordynacji. Przede wszystkim jednak zapewniają wspaniałą rozrywkę w gronie najbliższych. Janek tworzy z klocków nie tylko budowle architektoniczne, wysokie wieże i mosty, ale również platformy dla samochodów czy bazy dla Super Zingsów.
Każdy projekt to nowe zadanie, nowa myśl przeniesiona ze świata wyobraźni, do rzeczywistości.
Ja osobiście, oprócz walorów edukacyjny i twórczych CARDBLOCKS, dostrzegam w klockach ogromne zalety wpływające na rozwój manualności i małej motoryki u dziecka. Manipulowanie klockami, składanie kolejnych klocków uczą dziecko prawidłowego chwytu, cierpliwości i sprawności motorycznej.
Klocki CARDBLOCKS to świetna alternatywa dla plastikowych klocków dostępnych na rynku. Nie tylko pozwalają dbać o środowisko, ale jednocześnie pokazują dzieciom, jak można przetwarzać odpady w kolejne pożyteczne rzeczy.

Możliwość budowania rzeczy przestrzennych, a przede wszystkim możliwość samodzielnego zbudowania klocka, który będzie elementem budowli, to wielki plus tych klocków, który sprawia, że dziecko zajmuje się budowaniem przez długie godziny.
Niezwykła swoboda tworzenia, nauka eksperymentowania i szukania rozwiązań, a przy tym doskonała rozrywka dla całej rodziny. Otwarta i elastyczna formuła, która rozwija inwencję twórczą i pobudza kreatywność. Polski patent i krajowa produkcja z poszanowaniem natury.
Egmont Polska został wyłącznym dystrybutorem kartonowych klocków konstrukcyjnych CARDBLOCKS. Od 25 maja, na rynku dostępne będą cztery zestawy klocków: Zestaw podstawowy oraz trzy zestawy dodatkowe: Rotunda, Bryły platońskie i Kopuła.